کد مطلب: 31741| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۳۰ ۱۲:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
حضور برخی سیاسیون در شبکه بزرگ فساد بانکی

سردار جعفری خبر داد

حضور برخی سیاسیون در شبکه بزرگ فساد بانکی

سیاسی - ایران نیوز24: فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: «حقوق‌های نجومی تنها دلیل بازداشت‌های اخیر نیست و پرونده مرتبط با فساد بزرگتری است. این‌ها یک شبکه بوده‌اند و برخی سیاسیون نیز در این شبکه حضور دارند.»

روز گذشته علی رستگار سرخه‌ای، مدیرعامل پیشین بانک ملت توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در ایران بازداشت شد.براساس گزارش های منتشر شده سازمان اطلاعات سپاه "به دستور مرجع قضایی رستگار سرخه‌ای را به دلیل فعالیت گسترده در یک باند سازمان یافته فساد بانکی" بازداشت کرده است.
در همین حال گزارشها حاکی است که معاون امور بین‌الملل بانک ملت در زمان مدیریت رستگار هم بازداشت شده است.

علی رستگار سرخه‌ای، مدیرعامل پیشین بانک ملت

رستگار سرخه ای یکی از مدیرانی بود که در جریان افشای حقوق‌های نجومی مدیران دولتی و بانکی از سمت خود استعفا کرده بود.اما امروز فرمانده سپاه درباره این بازداشت توضیح داد.
سرلشکر جعفری گفت: «این تنها یکی از پروژه‌های اطلاعاتی است که سپاه در رابطه با مسائل امنیتی و موضوع نفوذ و فسادهای اقتصادی دنبال می‌کند، برخی فکر می‌کنند که فقط حقوق‌های نجومی دلیل این بازداشت‌هاست اما پرونده مرتبط با یک فساد بزرگتری است. این‌ها یک شبکه بوده‌اند و برخی از سیاسیون نیز در این شبکه حضور دارند. پیش از این حسین طائب رییس اطلاعات سپاه از ورود این سازمان به پرونده مفاسد اقتصادی خبر داده بود.

کد مطلب: 31741| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۳۰ ۱۲:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب