کد مطلب: 31722| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۹ ۱۲:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
ظریف: برجام، اوباما را موظف به وتوی مصوبات کنگره می‌کند

با اشاره به طرح‌های ضد برجامی کنگره؛

ظریف: برجام، اوباما را موظف به وتوی مصوبات کنگره می‌کند

بین الملل - ایران نیوز24: وزیر امور خارجه با بیان اینکه طرح‌های کنگره آمریکا برای نگران کردن دنیا در تعامل با ایران است، گفت: در صورت تصویب طرح (ممنوعیت خرید آب سنگین از ایران)، اوباما موظف به وتوی آن طبق برجام است.

محمدجواد ظریف با بیان اینکه حرکت های کنگره آمریکا عموما تبلیغاتی بوده و برای نگران کردن دنیا برای تعامل با ایران است، گفت: آنها می دانند این طرح ها در مجلس سنا تصویب نخواهد شد و اگر تصویب شود، رئیس جمهور آمریکا موظف است طبق برجام آنها را وتو کند؛ با این حال، آنها قصد ایجاد این فضای روانی را دارند که کار کردن با جمهوری اسلامی هزینه‌بر است که البته ما هم این سیاست را پیش می‌گیریم که خلاف آن را ثابت کنیم.
وی درخصوص اقدامات اخیر کنگره آمریکا در تصویب طرح‌هایی علیه ایران، یادآور شد: تمام اقدامات کنگره علیه ایران تبلیغاتی است و ما به دولت آمریکا این موضوع را یادآور می‌شویم که باید طبق تعهد خود عمل کنند و اجازه ندهند مصوبات کنگره مانع اجرای این تعهدات شود.
وزیر امور خارجه در پایان در خصوص گزارش سه ماهه این وزارتخانه در خصوص برجام خاطرنشان کرد: این گزارش در موعد مقرر یعنی روز ۲۶ تیرماه به مجلس داده شد که بعد از مطالعه نمایندگان، در خصوص آن بحث و بررس صورت خواهد گرفت.

کد مطلب: 31722| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۹ ۱۲:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب