کد مطلب: 31698| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۷ ۹:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
جهان وحشت زده از تروریسم/ مرگبارترین حوادث تروریستی جهان در چند ماه اخیر

جهان وحشت زده از تروریسم/ مرگبارترین حوادث تروریستی جهان در چند ماه اخیر

بین الملل - ایران نیوز24: یک بار عراق و استانبول، بار دیگر کافه ای در آمریکا و سالن کنسرتی در فرانسه یا فرودگاهی در بروکسل؛ داعش این روزا همه را در جهان وحشت زده کرده است.

حملات تروریستی با حالِ این روزهای جهان گره خورده است؛ از بغداد و دمشق در قلب خاورمیانه تا نیس و پاریس در قلب اروپا و آمریکا در چند ماه اخیر قربانی شدیدترین نوع خشونت شدند؛ خشونتی که از ترس از دست دادن موقعیت خود بر تشدید آن تاکید دارد.مدت هاست که وسعت جغرافیایی حملات گروه تروریستی داعش از مرزهای خاورمیانه فراتر رفته است. به گفته تحلیلگران و کارشناسان با پیوستن کشورهای غربی به جنگ علیه داعش در منطقه و شکست های پی در پی این گروه و تضعیف شدن بیش از پیش آن، باعث شده است که داعش دست به خشونت های بیشتر شده و دامنه حملات مرگبار تروریستی خود را به اروپا و آمریکا برساند.یک بار عراق و استانبول، بار دیگر کافه ای در آمریکا و سالن کنسرتی در فرانسه یا فرودگاهی در بروکسل؛ داعش این روزا همه را در جهان وحشت زده کرده است، دستگا ههای امنیتی و اطلاعاتی غرب نیز قادر به شناسایی و تشخیص به موقع افراد تروریست را ندارد و همین موضوع منجر به آن شده است که در زمان و مکان لازم مقابله لازم با این افراد و گروه های تروریستی صورت نگیرد. از همه مهمتر استاندارد های دوگانه در برخورد با حوادث خاورمیانه نیز باعث شده است غرب امروز در کلاف سردرگم تروریسم پیچیده شود.در ادامه به مرگبارترین حملات تروریستی داعش در چند ماه اخیر نگاهی می اندازیم

حمله داعش به فرودگاه و مترو بروکسل

در 3 انفجار همزمان در مترو و سالن فرودگاه شهر بروکسل در مارس 2016 بیش از 34 نفر کشته و 136 نفر زخمی شدند. داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفت. این حملات مرگبارترین اقدام تروریستی در خاک بلژیک بودند. شهردار زاونتم به خبرگزاری فرانسه گفت که بمب‌های مهاجمان در چمدان‌ها پنهان شده بود. شارل میشل نخست وزیر بلژیک نیز ۲۲ مارس را روز فاجعه و روزی سیاه دانست و در پی این حوادث سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

حمله به یک کلوب شبانه در آمریکا

در حمله و تیراندازی یک تروریست به یک کلوب شبانه در اورلاندو آمریکا بیش از 50 نفر کشته و 53 نفر زخمی شدند. این مرگبارترین حادثه تروریستی مسلحانه در خاک آمریکا بود. حدس و گمان های بسیاری درباره عامل این حمله تروریستی از جمله ارتباط وی با گروه تروریستی داعش مطرح شد. مهاجم اورلاند ساعتی پس از حمله و گروگانگیری کشته شد.

حمله تروریستی داعش به الکراده عراق

تنها یک روز مانده به عید فطر، عراق یکی از مرگبار ترین حملات تروریستی در 10 سال اخیر را تجربه کرد. مردمی که برای خرید عید به مراکز خرید و تفریحی رفته بودند در اثر بمب گذاری نیروهای داعش کشته شند. در این حمله تروریستی بیش از 300 نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند.

حمله تجمع روز ملی فرانسه در شهر نیس

يك دستگاه كاميون در اقدامي كه خبرگزاري فرانسه آن را "حمله اي آشكار" توصيف كرده، به داخل محوطه تجمع مردم كه روز ملي فرانسه را در شهر نيس فرانسه جشن گرفته بودند، وارد شد. در این حادثه کامیون با سرعت بیش از 120 کیلومتر در ساعت به فاصله 2 کیلومتر به زیگزاگی پیش رفت و مردم حاضر در این تجمع را زیر گرفت. در این حمله تروریستی بیش از 80 نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند. مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه، سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد. او گفت فرانسه اجازه نخواهد داد که خشونت ثبات کشورش را از بین ببرد.

 

کد مطلب: 31698| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۷ ۹:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب