کد مطلب: 31679| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۷ ۱۰:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکایی علیه ایران متحد شدند

روایت پایگاه آمریکایی از یک سالگی برجام؛

جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکایی علیه ایران متحد شدند

بین الملل - ایران نیوز24: ایگاه آمریکایی "تاون هال" (Town Hall) با انتشار گزارشی تحت عنوان "جمهوری خواهان و دموکرات ها به صورت متحد خواستار وضع تحریم های بیشتر علیه ایران، یک سال پس از توافق هسته ای شدند" به اقدامات ضد ایرانی سناتورها و نمایندگان مجلس آمریکا در یک سالگی برجام پرداخته است.

در این گزارش آمده است: «اکنون یک سال از زمانی که دولت اوباما برنامه ساده انگارانه خود برای توافق هسته ای با ایران را اعلام کرد، می گذرد. با وجود هشدارهای متعددی که در آن زمان درباره عدم پایبندی ایران به توافق داده شد، کاخ سفید به امضای توافق و پیشبرد آن ادامه داد و همانطور که انتظار می رفت، ایران شریکی نبود که از خود همکاری نشان دهد و به وعده هایش عمل کندبر اساس گزارش ها ایران به آزمایش های موشکی خود ادامه می دهد و حتی در همین هفته گذشته نیز آزمایش موشکی داشته است. همچنین ایرانیان همکاری لازم را با مقامات آمریکایی در رابطه با درخواست آن ها برای بررسی تاسیسات هسته ای نداشته اند.

 این موضوعات نیاز به تصویب مجدد قانون تحریم های ایران را ثابت کرد. طرحی که در هفته جاری توسط برخی اعضای جمهوری خواه و دموکرات سنا از جمله "دان سالیوان" سناتور جمهوری خواه از ایالت آلاسکا، "باب کورکر" سناتور جمهوری خواه از ایالت تنسی، "باب منندز" سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی، "مارکو روبیو" سناتور جمهوری خواه ایالت فلوریدا و "جو مانچین" سناتور دموکرات ایالت ویرجینیای غربی، حمایت شده است. این طرح، "قانون تحریم‌های ایران" که زیربنای تحریم‌های بازرگانی، انرژی دفاعی و بانکی علیه ایران را فراهم می‌آورد را تا سال 2026 تمدید می‌کند. این طرح، همچنین خواستار تشدید تحریم‌ها علیه افراد و موسسات دخیل در برنامه موشک بالیستیک ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تهدیدهای سایبری استدر بیانیه صادر شده از سوی دفتر سناتور "دان سالیوان" آمده است: "از زمان امضای توافق هسته ای، ما شاهد تلاش های مکرر رژیم ایران برای تضعیف، بی توجهی و نادیده گرفتن آشکار شرایطی هستیم که ایران یک سال پیش آن ها را پذیرفته است. نادیده گرفتن نقض آشکار توافق توسط ایران تنها موجب جسور شدن این رژیم برای ادامه اعمال خود می شود. زمانی که دولت اوباما آماده اقدام نیست، کنگره آمریکا باید برای حفظ امنیت ایالات متحده و مبارزه جهانی با تروریسم، اقدام کند؛ از همین رو من در حال کار کردن با همکارانم بر روی قانونی هستم که باقی بودن تهدید ایران در شرایط فعلی را تصدیق می نماید."»

 در ادامه این گزارش آمده است: «در هفته گذشته نیز سه طرح برای مهار تجاوزات ایران به تصویب مجلس نمایندگان رسید. مهمترین طرح که از سوی "کوین مک کارتی" رهبر اکثریت مجلس نمایندگان [آمریکا] ارائه شد، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به علت توسعه برنامه غیر قانونی موشک های بالستیک این کشور و حمایت از تروریسم اعمال می کند.قانون حفاظت از نظام مالی آمریکا نیز که با حمایت "اد رویس" رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ارائه شد، هرگونه راه ایران را برای دسترسی به سیستم مالی آمریکا و معاملات دلاری مسدود می کندقانون سوم نیز هر شرکت و موسسه دولتی آمریکا را از خرید آب سنگین از ایران منع می کند. وزارت انرژی [آمریکا] در ماه آوریل اعلام کرد که 32 تن آب سنگین از ایران خریداری خواهد کرد که از آن برای تولید مواد هسته ای استفاده خواهد شد. مایک پومپئو نماینده حامی این طرح گفت: خرید آب سنگین موجب خواهد شد تا پول مالیات دهنده آمریکایی در اختیار رژیم ایران قرار گیرد.

 در خبرها همچنین آمده است که قطعنامه ای دیگر نیز به کنگره ارائه شده است که خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط شهروندان ایرانی‌آمریکایی است که بدون دلیل موجه در زندان های ایران به سر می برند. این قطعنامه توسط اد رویس، رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، و گری کونولی (دمکرات) پیشنهاد شده‌است.

 

کد مطلب: 31679| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۷ ۱۰:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب