کد مطلب: 31633| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۵ ۸:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
شهر با دستان کودکانه از کیسه های پلاستیکی تکانده شد

در هفته بدون نایلکس؛

شهر با دستان کودکانه از کیسه های پلاستیکی تکانده شد

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز24: به مناسبت هفته بدون نایلکس کودکان شمال تهران کیسه های پارچه ای را که با دستان کوچک خود نقش شهری بدون نایلکس بر آن کشیده بودند را به شهروندان هدیه دادند.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه یک مهدي جمشيديان رئيس اداره بازيافت و تبدیل مواد شهرداري اين منطقه  با بيان خبر فوق اظهار داشت : از 21 تا 27 تیرماه در هفته بدون نایلکس برنامه های متنوعی با هدف ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و آشنایی شهروندان با معایب و مضرات استفاده از کیسه های پلاستیکی و جایگزینی آن با کیسه های پارچه ای در مراکز خرید، سراهای محلات، مهدهای کودک و خانه های اسباب بازی، میادین میوه و تره بار، مساجد با اجرای کارگاه های آموزشی، اجرای تاتر، توزیع کتاب ، بروشور، کیسه های تجدید پذیر و ... اجرا شد.

وی گفت : از مهمترین این برنامه ها حضور کودکان مهدکودک و پیش دبستانی نسل نواندیش به عنوان حامی و فعال محیط زیست با لباس های محلی در میدان میوه و تره بار ازگل در ناحیه نه شهرداری منطقه یک بود که کیسه های  پارچه ای که از طرف اداره بازیافت در اختیار شان قرار داده شده بود، توسط کودکان با کمک مربیان با مو ضوع محیط زیست، بازیافت و با  شعارنویسی، نقاشی و  به مردم اهدا شد و با زبان کودکانه از مردم خواسته شد از این پس به جای نایلکس از کیسه های پارچه ای استفاده نمایند. جمشیدیان تصریح کرد : این مهد کودک نمایشگاهی از بهترین ها از دورریختنی ها نیز تهیه کرده بود و 7 عدد تابلو خلاقانه را نیز که به ابتکار مربیان و کودکان با مفاهیم زیست محیطی و بازیافتی تهیه شده بود را به مسئولین و مدیران شهری شهرداری منطقه یک اهدا کردند.

 

کد مطلب: 31633| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۵ ۸:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب