کد مطلب: 31630| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۶ ۱۱:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
توافق روسیه و آمریکا درباره احیای آتش‌بس سوریه

توافق روسیه و آمریکا درباره احیای آتش‌بس سوریه

بین الملل - ایران نیوز24: آمریکا و روسیه اعلام کرده‌اند که بر سر ازسرگیری آتش‌بس در سوریه به توافق رسیده‌اند، هرچند هنوز جزئیاتی از این توافق منتشر نشده است.

اعلام توافق آتش‌بس پس از مذاکرات طولانی جان کری و سرگی لاورف، وزرای خارجه آمریکا و روسیه اعلام شد. کری برای مذاکره با همتای روسش به مسکو سفر کرده است.
وزیر خارجه آمریکا گفت بر سر "قدم‌های مشخصی" برای احیای آتش‌بس توافق شده، اما گفت جزئیات آن منتشر نمی‌شوند تا رسیدن به صلح "بی‌سر و صدا" پیش برود.
سرگی لاورف، وزیر خارجه روسیه نیز از استفان دی‌میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل، خواست که فعالیت‌هایش را سرعت ببخشد و پیشنهادهای مشخصی برای اصلاحات و راه حل سیاسی بحران ارائه دهد.
برخی خبرنگاران می‌گویند احتمالا با این توافق روسیه بشار اسد را تحت فشار خواهد گذاشت تا بمباران مناطق تحت کنترل شورشیان را متوقف کند و در مقابل برای هدف گرفتن گروه جبهه نصرت، وابسته به القاعده، حملاتی هماهنگ ترتیب داده خواهد شد.
واشنگتن پست می‌گوید بنا به سندی که درز کرده، تلاش جان کری این بوده که همکاری نزدیکتر روسیه را برای حملات هماهنگ علیه جبهه نصرت جلب کند.فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از روسیه و آمریکا خواسته است برای از سرگیری مذاکرات صلح تلاش کنند.

کد مطلب: 31630| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۶ ۱۱:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب