کد مطلب: 31619| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۵ ۱۶:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
ارزیابی اسپوتنیک از نتایج حاصل برجام؛: دلتنگی آمریکا برای احمدی نژاد!

ارزیابی اسپوتنیک از نتایج حاصل برجام؛: دلتنگی آمریکا برای احمدی نژاد!

بین الملل - ایران نیوز24: "اسپوتنیک" در سالگرد انعقاد توافق هسته‌ای میان ایران و گروه موسوم به 5+1 با تهیه گزارشی ذیل عنوان "دلتنگی آمریکا برای احمدی نژاد" به ارزیابی نتایج حاصل از برجام پرداخت و بصورت غیرمستقیم چنین نتیجه گرفت که با ادامه شرایط فعلی، دولت حسن روحانی در انتخابات سال آینده کار دشواری را در مقابل رقبا پیش رو خواهد داشت.

این خبرگزاری روسی در بخشی از گزارش خود، نظر دکتر "قاسمی" کارشناس ارشد مرکز مطالعه امریکا را در این رابطه جویا شد که وی در پاسخ با اشاره به "برآورده نشدن انتظارات ایرانیان از برجام" اظهار داشت: «چهره امریکا به مراتب در ایران منفورتر از قبل می‌شود، زیرا خوش‌بینی که سال گذشته بین مردم ایجاد شده بود و همه امیدوار به گشایش اقتصادی و رفع تحریم‌ها بودند، به شکل قابل توجهی جای خود را به بدبینی داده است.نامبرده اضافه کرد: «با ادامه روند کنونی، اعتبار امریکا در اذهان عمومی ایرانیان بیش از پیش مخدوش خواهد شد. ضمن اینکه تداوم وضع موجود، از اعتبار واشنگتن نزد سایر شرکایش در توافق هسته ای می‌کاهد و مسئولیت "کارشکنی" را بر عهده ایالات متحده قرار می‌دهد. از دیگر سو، در میان مردم و سیاست‌گزاران ایران اجماع حاصل خواهد شد که دولت امریکا قابل اعتماد نیست.

دکتر قاسمی همچنین با اشاره به سیاست داخلی ایران خاطرنشان کرد: «به‌هرحال وعده "بهبود روابط با غرب" در انتخابات قبلی هزینه شد تا دولت آقای روحانی رأی بیاورد و اگر این وضع ادامه پیدا کند، در نتیجه‌ی انتخابات بعدی تأثیرگذار خواهد بود.

 

کد مطلب: 31619| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۵ ۱۶:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب