کد مطلب: 31545| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۹ ۱۳:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
وضعیت حجاب در جامعه  روبه افول است/روسری و چادر بیرق اسلام است

هشدار آیت‌الله اختری؛

وضعیت حجاب در جامعه روبه افول است/روسری و چادر بیرق اسلام است

فرهنگی - ایران نیوز24: دبیرکل بنیاد عفاف و حجاب وضعیت حجاب در جامعه امروز را روبه افول دانست و گفت: در ایجاد این وضعیت نابسامان همگی مقصر هستیم. وزارتخانه‌ها، ائمه جمعه و جماعت، اساتید و فرهیختگان همگی با کوتاهی در وظایف خود سبب ایجاد چنین شرایطی شدیم.

به گزارش ایران نیوز24، آیت‌الله اختری، با تبیین برنامه های روز ملی عفاف و حجاب گفت: این حکم و فریضه الهی که خداوند برای بندگان وضع کره است، در قرآن نیز به آن اشاره و به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی پیامبر اکرم(ص) ابلاغ شده است.وی حجاب و عفاف را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و گفت: در مقوله حجاب زنان و مردان هر یک به نوعی به پوشش و کنترل نگاه و پاکدامنی نسبت به یکدیگر دعوت شده‌اند و وظایفی برای آنان شمرده شده است.

آیت‌الله اختری مخالفت با حکم حجاب را مخالفت با خداوند خواند و تصریح کرد: اگر کسی منکر دستور الهی حجاب باشد در واقع از اسلام خارج شده است چرا که به یکی از مهم ترین احکام دین التزام ندارد.وی به وارادات فرهنگ غربی که مقام معظم رهبری از آن باعنوان هجمه فرهنگی یاد کردند اشاره و عنوان کرد: بی حجابی یکی از راه‌های نفوذ غرب و استکبار در کشورهای اسلامی است.

وی با بیان اینکه چرچیل اعتقاد داشت برای از بین بردن حجاب مسلمانان باید به طور منظم و درازمدت به برنامه ریزی اقدام کنیم اظهار کرد: آوردن زنان اروپایی به ایران و حرکت دادن آنان در شهر به منظور از بین بردن قبح بی‌حجابی، آزادی اقلیت‌های مذهبی در پوشش، اداره مراکز تعلیم و تربیت به سبک اروپایی، وضع قوانین غیرشرعی و متحد الاشکل کردن افراد از جمله اقدامات آنان محسوب می‌شود.وی پیروزی انقلاب اسلامی ایران را موجی برای تعهد و پایبندی به دستورات دینی و دوران دفاع مقدس را نیز فرصت تقویت این ارزش‌ها و باورها خواند و گفت: مردم و مسئولان باید در کنار یکدیگر به ترویج فرهنگ حجاب بپردازند.

وی از جمله اقدامات بنیاد عفاف و حجاب را به مناسبت گرامیداشت این هفته هماهنگی با شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به منظور سخنرانی ائمه جمعه در خطبه نماز جمعه در مورد این حکم دینی طی هفته جاری، برگزاری راهپیایی مردمی پس از نماز جمعه، ارائه پیشنهاد برنامه به سازمان صدا و سیما، برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب از ۱۶ تا ۲۵ تیرماه در پارک شهر و .. برشمرد.

آیت الله اختری با بیان اینکه قانون عفاف و حجاب در سال ۸۵ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب و وظایف دستگاه‌ها تببین شده است گفت: در این راستا دستگاه‌های مختلفی از مسئولیت برخوردار هستند اما این مهم باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.وی ضمن درخواست از دولت برای پیگیری جدی‌تر موضوع عفاف و حجاب اظهار کرد: عزمی که رضا خان برای کشف حجاب داشت باید در فعالیت‌های ما برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب جلوه گر شود. تهیه فیلم و کلیپ و نمایشنامه‌های کوتاه و تأثیرگذار از جمله پیشنهادات ما است.وی بر ضرورت حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سطح شهر تأکید و تصریح کرد: مقابله دولت‌های اروپایی و آمریکایی با افراد با حجاب نشان از اهمیت و تأثیرگذاری این حکم دینی است.

آیت‌الله اختری روسری و چادر را در جامعه امروز بیرق اسلام برشمرد و گفت: وضعیت حجاب در جامعه امروز روبه افول است و در ایجاد این وضعیت نابسامان همگی مقصر هستیم. وزارتخانه‌ها، ائمه جمعه و جماعت، اساتید و فرهیختگان همگی با کوتاهی در وظایف خود سبب ایجاد چنین شرایطی شدیم.وی بی توجهی به موضوع امر به معروف و نهی از منکر را نیز در ترویج بدحجابی در جامعه مؤثر خواند و تصریح کرد: مجلس، دولت و قوه قضائیه نتوانستند آنگونه که شایسته حکم عفاف و حجاب است به فعالیت بپردازند و اقامه امر به معروف و نهی از منکر کنند.وی با تأکید بر اینکه بهبود شرایط عفاف و حجاب با فعالیت مقطعی و یک هفته‌ای امکان پذیر نیست گفت: سر منشأ نهادینه شدن یک فرهنگ در مردم یک کشور به ارائه خدمات آموزشی از دوران کودکی بازمی‌گردد، بنابراین آموزش عفاف و حجاب را نه تنها از دبستان بلکه از مهدهای کودک باید آغاز کنیم و تا ادارات و گزینش‌ها نیز ادامه دهیم.

کد مطلب: 31545| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۹ ۱۳:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب