کد مطلب: 31538| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۰ ۱۰:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
تهدید حزب منحله دموکرات کردستان به جنگ تمام عیار با ایران

تهدید حزب منحله دموکرات کردستان به جنگ تمام عیار با ایران

بین الملل - ایران نیوز24:در حالی طی درگیری های هفته های اخیر میان نیروهای نظامی ایرانی و تروریست های حزب منحله دمکرات کردستان ایران میزان تلفات اعضای این فرقه منحله بالا بوده است رهبران آن حزب اعلام کرده اند که آمادگی لازم برای ورود به فاز تهاجمی تمام عیار و جنگ طولانی مدت را دارند.

سایت "روداو" وابسته به نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با انتشار گزارشی به نقل از رهبران حزب منحله دموکرات کردستان نوشته است:"آنان باور دارند که جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران از سال ها پیش آغاز شده است. رهبران این حزب در سخنرانی های اخیرشان اظهار کرده اند که در برای بیش از دو دهه در منطقه اقلیم کردستان عراق از آنان حفاظت شده بود اما این بدان معنا نیست که آن فرقه از هر وسیله ممکنی برای جنگیدن استفاده نکند."

این سایت اشاره می کند که رهبران این فرقه منحله اظهار کرده اند که تاکنون هم عدم ورودشان به فاز مسلحانه به دلیل فشارهای وارده بر مقام های اقلیم کمردستان عراق و ملاحظات آنان درباره خواسته های اقلیم بوده استحسن شرفی از مقام های بلندپایه این فرقه در گفت و گو با روداو گفته است:"دیگر دلیلی ندارد که بخشی از کردها قربانی بخش دیگری از کردها شوند". این اظهارات او نشان می دهند که اکنون نیز اختلاف نظر میان مقام های آن فرقه با رهبران اقلیم کردستان عراق بالاست چرا که اقلیم نمی خواهد درگیری های مرزی به ضرر روایط تجاری و اقتصادی گسترده اش با ایران تمام شود. نخستین درگیری میان نیروهای این حزب منحله با نیروهای سپاه از اواسط خرداد گذشته در اشنویه آغاز شد. مقام های سپاه گفته اند که افراد آن حزب برای خرابکاری و اقدامات تروریستی قصد عبور از منطقه مرزی اشنویه به داخل کشور را داشتند.

 

کد مطلب: 31538| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۰ ۱۰:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب