کد مطلب: 31517| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۹ ۹:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
عرض اندام تجزیه طلبان عرب پس از انفجار ماهشهر

عرض اندام تجزیه طلبان عرب پس از انفجار ماهشهر

بین الملل - ایران نیوز24: سایت "میدل ایست آی" با انتشار گزارشی اشاره کرده که تجزیه طلبان عرب در جنوب کشور مسئولیت انفجار پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر را برعهده گرفته اند.

این سایت در ادامه می نویسد:"گروهی تجزیه طلب با انتشار بیانیه ای در روز پنجشنبه مسئویلت انفجار را برعهده گرفته است. این گروه مدعی شده که در برابر آن چه از آن "اشغال فارسی" سرزمین های "عربی" ! یاد کرده مقاومت می کند. این گروه از یک سال پیش تاسیس شده است.

این گروه در بیانیه خود مدعی شده که "اشغالگران ایرانی" !! همه خطوط قرمز را رد کرده اند. این گروه تجزیه طلب با لحنی نفرت انگیز و با هدف خدشه دار کردن وحدت ملی ایران و دامن زدن به اختلافات فرقه ای از دولت و ملت ایران تحت عنوان "دشمن فارسی" یاد کرده است. در یک حساب کاربری متعلق به این گروه که خود را "بازهای اهواز" معرفی کرده است آمده که از سپتامبر 2015 میلادی آن گروه سه کارخانه نفتی و پتروشیمی را هدف حمله قرار داده است

میدل ایست ای در ادامه اشاره می کند که بیش از سه میلیون ایرانی عرب زبان در استان خوزستان در نزدیکی مرز با ایران زندگی می کنند. این سایت اشاره می کند که این منطقه بیش ترین الودگی هوا را در میان شهرهای آلوده جهان دارد و نرخ بیکاری در آن بالاست و گروه های تجزیه طلب درصدد هستند تا با سوء استفاده از همین کمبود به تحرکات تازه ای دست بزننداین سایت در بخش دیگری از گزارش خود می نویسد:"خوزستان از دوران باستان بخشی از ایران بوده است این در حالیست که حکام عرب حوزه خلیج فارس مدعی هستند که این منطقه متعلق به آنهاست. در قرن بیستم برخی از ملی گرایان عرب در داخل و خارج از ایران نیز این ادعا را تکرار کرده اند". 

 

 

کد مطلب: 31517| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۹ ۹:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب