کد مطلب: 31494| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۷ ۱۶:۶:۱۰| نسخه چاپی
حلب به محاصره کامل ارتش سوریه در آمد

با قطع جاده حیاتی «کاستیلو»؛

حلب به محاصره کامل ارتش سوریه در آمد

بین الملل - ایران نیوز24:نیروهای ارتش سوریه و مقاومت، موفق شدند صبح امروز تنها مسیر امدادی مخالفان مسلح به مرکز شهر حلب را قطع کنند. به این ترتیب تروریست و مخالفان مسلح در داخل شهر حلب به محاصره کامل درآمده اند.

دوازده روز پس از آغاز عملیات سرنوشت‌ساز شمال و غرب شهر حلب، ارتش سوریه موفق شد،‌ مزارع شمالی، میانی و جنوبی «الملاح» در شمال شهر حلب را کاملا تحت کنترل خود بگیرد.
پس از این موفقیت، نیروهای ارتش سوریه و مقاومت موفق شدند، شاهراه ارتباطی مخالفان مسلح منتهی به داخل شهر حلب را با قدرت آتشباری قطع کند.عمالیات امروز ارتش سوریه با حمایت نیروی هوایی سوریه و روسیه همراه بوده است.
صبح امروز منابعی میدانی گفته بودند که ارتش سوریه موفق شده بخشی از جاده کاستیلو را زیر آتش خود قرار بدهد که از حیث نظامی به معنای قطع این جاده بود. ساعاتی بعد رسانه‌های مخالف سوریه، این خبر را تأیید کردند.مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان، تأیید کرد که ارتش سوریه این جاده را قطع کرده است.
همچنین شبکه اسکای نیوز که از مخالفان دمشق است، گزارش داد که «گروه‌های مسلح معارض، وارد نبرد شدیدی با نیروهای رژیم [سوریه] شده‌اند تا کنترل جاده کاستیلو را پس بگیرند.
جاده کاستیلو، هم‌اکنون تنها جاده منتهی به حلب است که گروه‌های مسلح داخل شهر حلب می‌توانند از طریق آن تجهیزات و نیرو و مهمات دریافت کنند و با قطع شدن آن، گروه‌های مسلح داخل شهر در محاصره ارتش سوریه قرار می‌گیرند.گفته می شود حدود 250 هزار نفر در این بخش تحت محاصره از حلب ساکن هستند.

کد مطلب: 31494| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۷ ۱۶:۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب