کد مطلب: 31469| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۴ ۱۲:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
با افزایش نیروها در مرز؛ احتمال آغاز جنگ میان روسیه و ناتو قوت گرفت

با افزایش نیروها در مرز؛ احتمال آغاز جنگ میان روسیه و ناتو قوت گرفت

بین الملل - ایران نیوز24: روزنامه امریکایی "واشنگتن پست" با انتشار تصاویری از مانورنیروهای ناتودر استونی خبر داده است. این مانورها خطر احتمال اغاز درگیر نظامی میان نیروهای ناتو با نیروهای روسی در مناطق مرزی کشورهای هم مرز با روسیه را افزایش داده اند.

روزنامه واشنگتن پست اشاره می کند که نیروهای نظامی ناتو در مرز با روسیه از استونی، لتونی، لیتوانی، بریتانیا، آلمان، هلند و کشورهای اروپایی دیگر هستند که برای امادگی به منظور نبرد احتمالی با نیروهای روسی در مناطق جنگلی هم مرز با روسیه مانور برگزار کرده اند و حضور گسترده تری در مقایسه با گذشته دارند. این روزنامه اشاره کرده است که جنگنده های بریتانیایی اعلام کرده که در روزهای اخیر هواپیماهای ناشناس به سمت استونی را رهگیری کرده اند که از جانب روسیه بوده اند. این روزنامه اشاره می کند که از زمان مداخله نظامی روسیه در اوکراین و دو سال گذشته و به خصوص پس از الحاق کریمه به فدراسیون روسیه توسط مسکو تنش در روابط کشورهای شرق اروپا با روسیه افزایش یافته است و مرزهای دو کشور بیش از گذشته در معرض خطر آغاز درگیری نظامی قرار گرفته اند.

واشنگتن پست از این وضعیت به عنوان عدم قطعیت و عدم قابلیت پیش بینی در این مرزها یاد کرده است. واشنگتن پست اشاره می کند که تقریبا هر روز جنگنده های غربی و روسی در آسمان بالتیک با یکدیگر رویارو می شوند امری که می تواند خطر برخورد احتمالی آن ها را افزایش داده و تبدیل به یک درگیری تمام عیار نظامی شود. پیش تر نیز وزیر دفاع روسیه ضمن انتقاد از افزایش حضور نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور، از انجام اقدامات تلافی جویانه از سوی کشورش خبر داده بود.براساس گزارش ها سرگئی شوئیگو گفته بود که تا کنون حدود ۳۰ جنگنده و ۱۲۰۰ قطعه ادوات نظامی دیگر در خاک اروپای شرقی مستقر شده و بیش از هزار نیروی نظامی از کشورهای غربی ناتو و آمریکا نیز (در این بخش) حضور دارند.

کد مطلب: 31469| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۴ ۱۲:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب