کد مطلب: 31468| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۴ ۱۰:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
افتخار آفرینی دختر عنکبوتی ایران در اسپانیا + تصاویر

افتخار آفرینی دختر عنکبوتی ایران در اسپانیا + تصاویر

ایران - ایران نیوز24: فرناز اسماعیل زاده در رقابتی نفس گیر در عرصه های جهانی در اسپانیا به سرعت از پس موانع قرار داده شده بر روی دیوار برآمده است.

نشریه هافینگتون پست با انتشار فیلم این رویداد اشاره کرده که علیرغم آن که این رویداد مربوط به اوایل سال جاری است اما در حال بازنشر در فضای مجازی است به خصوص پس از آن که سایت "ردیت" آن را منتشر کرده است.متاسفانه کمک های مالی درخوری در طول سالیان اخیر از این افتخارآفرین ایرانی بعمل نیامده و او پیش تر مجبور شد تا درخواست کمک از سوی مردم برای تامین هزینه های سفرهای ورزشی اش داشته باشد !

فرناز اسماعیل‌زاده ورزشکار رشته سنگ‌نوردی، متولد ۱۳۶۷ درشهر بروجرد است. عضو تیم سنگنوردی استان زنجان و تیم ملی، تحصیلات او کارشناسی گیاه پزشکی است و تخصص او در تیم ملی رشته سرعت است ولی در سایر رشته‌ها نیز فعالیت دارد. از سن ۱۳ سالگی شروع به سنگنوردی داخل سالن کرده و دو بار در المپیاد ایرانیان مقام اول رشته سرعت را بدست آورده ومقام اول رشته سرعت در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان رادر مسابقات کشوری بدست آورده، نه سال است که عضو تیم ملی است ولی اولین اعزام او به مسابقات جام جهانی چین در سال ۲۰۰۷ بوده، در همان سال به مسابقات آسیایی ماکائو نیز اعزام شد. اعزام به مسابقات چین، کره جنوبی، آذربایجان، ایتالیا، اسپانیا و اخیراً اندونزی به عنوان عضو تیم ملی در کارنامه وی دیده می‌شود. مدارک وی شامل مربیگری درجه ۳ صعودهای ورزشی، طراحی مسیر و داوری است.

مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا در بخش سرعت عصر جمعه (سوم خرداد ۹۲)در پارک ملت تهران برگزار شد که طی آن فرناز اسماعیل‌زاده، بانوی سنگ‌نورد ایرانی در رقابتی دیدنی با دیگر حریفان آسیایی توانست به مقام نخست دست یابد و مدال طلای این بخش را از آن خود کند. این تنها مدال طلای بانوان ایران در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا بود. همچنین وی در سال ۲۰۱۴ مدال نقره آسیا در رشته سرعت بانوان در اندونزی را از آن خود نمود. در حال حاضر وی با حد نصاب ۹ ثانیه و ۲۱ صدم ثانیه بر روی دیوارهٔ استاندارد ۱۵ متری، رکورد دار سرعت در تاریخ سنگنوردی دختران ایران می‌باشد. در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ وی با شرکت در مسابقات ایالتی کانادا و کسب مقام دوم با زمان ۹ ثانیه و ۲ صدم ثانیه رکورد خود و سرعت دختران ایران را بهبود بخشید.

مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کانادا (CANADIAN NATIONAL CHAMPIONSHIP) دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۴ در شهر «ویکتوریا» برگزار شد و «فرناز اسماعیل‌زاده» قهرمان و رکورددار «سرعت» بانوان ایران موفق شد بر سکوی نخست این مسابقات ایستاده و مدال طلا را بر گردن آویزد. «اسماعیل‌زاده» در مدت یک ماه حضور خود در این کشور، توانست ضمن کسب عنوان دومی ایالت «بریتیش کلمبیا»، در رقابتهای جام جهانی در «ویکتوریا» نیز به عنوان هفتم جهان دست یابد. ضمن اینکه ایشان با ۲ بار رکوردشکنی توانست رکورد بانوان کشور را که متعلق به خودش بود به ۹ ثانیه ارتقاء و بهبود بخشد.

 

 

کد مطلب: 31468| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۴ ۱۰:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب