کد مطلب: 31447| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۳ ۹:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
انتقام مرگبار داعش در سحرگاه خونین بغداد با 282 کشته و زخمی + تصاویر

انتقام مرگبار داعش در سحرگاه خونین بغداد با 282 کشته و زخمی + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز24:در حالی که تنها یک هفته از آزادی کامل فلوجه می گذرد، گروه تروریستی داعش در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان انتقام مرگباری از مردم این کشور گرفت.

خبرگزاری رویترز اعلام کرد که تعداد قربانیان حملات شب گذشته به 82 کشته و 200 زخمی افزایش یافته است این خبرگزاری تعداد قربانیان در انفجارهای مذکور را به طور مجزا اعلام نکرد.در آمارهای اولیه از این حملات اعلام شد که در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در محله الکراده در مرکز بغداد دست‌کم ۲۸ تن کشته شدند. این منطقه شامل برخی مراکز دولتی و مقرهای احزاب است. به عنوان مثال دفتر هیات سیاسی فراکسیون احرار وابسته به جریان صدر، دفتر عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، همام حمودی معاون اول رئیس پارلمان عراق در این منطقه واقع است.همچنین اعلام شد در این انفجار که در یک منطقه‌ی تجاری در بغداد روی داد، بالغ بر ۴۵ تن زخمی شدند. این انفجار در نزدیکی حسینیه عبدالرسول رخ داده است.

سرهنگ سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق اظهار داشت که انفجار این خودروی بمب‌گذاری شده در اواسط شب گذشته رخ داد که خسارت‌های زیادی به اماکن تجاری و مسکونی و نیز خودروهای شهروندان رساند.معن تصریح کرد که منطقه کراده در ساعات پایانی شب شاهد رفت و آمد گسترده جوانان و شهروندان برای رفتن به رستوران‌ها و تفرج‌گاه‌هاست.

علاوه بر این تعداد کشته‌های انفجار یک بمب در نزدیکی بازار شلال در منطقه الشعب در شمال بغداد نیز شش تن و تعداد زخمی ‌ها 12 تن اعلام شده بود.این در حالی است که داعش مسئولیت انفجارهای بغداد را بر عهده گرفت. داعش اعلام کرد که عامل انتحاری این گروه تجمع مردم در محله الکراده در بغداد را هدف گرفت.

حملات بغداد بیش از یک هفته پس از آزادی کامل شهر «فلوجه» رخ می دهد. در طول سال گذشته، نیروهای عراقی دستاوردهای ارضی بسیاری در قبال داعش داشتند و شهر «الرمادی» و مناطق «الرطبه» و «هیت» را که همگی در استان «الانبار» در غرب بغداد واقع هستند، پس گرفتند.با وجود پیروزی های ارتش عراق در میدان جنگ، داعش بارها نشان داده است که می تواند حملات را طراحی و اجرا کند.

کد مطلب: 31447| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۳ ۹:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب