کد مطلب: 31408| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۹ ۹:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
کاهش نرخ سود تسهیلات سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به ۱۵ درصد

کاهش نرخ سود تسهیلات سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به ۱۵ درصد

بانک و بیمه - ایران نیوز24: شورای پول و اعتبار نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه گذاری را معادل ۱۵ درصد و برای سایر تسهیلات معادل ۱۸ درصد تعیین کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و بیستمین نشست خود، اقدام بانک ها و موسسه های اعتباری برای تعدیل نرخ های سود علی الحساب سپرده بانکی به حداکثر ۱۵ درصد برای سپرده های یک ساله را تایید و تصویب کرد. همچنین در این نشست نرخ سود تسهیلات عقود مشارکتی و غیرمشارکتی ، حداکثر معادل ۱۸ درصد تعیین شد. این شورا همچنین  نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه گذاری را معادل ۱۵ درصد و برای سایر تسهیلات معادل ۱۸ درصد تعیین کرد.

بر اساس این گزارش، این مصوبه از تاریخ شانزدهم تیرماه سال جاری از سوی بانک ها و موسسه های اعتباری، لازم الاجرا خواهد بود.این گزارش می افزاید، عبدالمهدی بخشنده معاون وزیر جهاد کشاورزی در این باره اظهار داشت:در یک هزار و دویست و بیستمین جلسه شورای پول و اعتبار پس از تصویب کاهش نرخ سود سرمایه گذاری برای کلیه بخش های اقتصادی کشور از ۲۱ درصد فعلی به ۱۸ درصد، با تلاش مجدانه و ارایه ادله متقن از سوی وزیر جهاد کشاورزی این نرخ برای بخش کشاورزی به ۱۵ درصد کاهش یافت و هماهنگی های لازم نیز با دکتر شهیدزاده مدیرعامل بانک کشاورزی برای عملیاتی کردن این نرخ سود به عمل آمد. بخشنده اظهار امیدواری کرد که با توجه به ویژگی های تولید در بخش کشاورزی،نرخ ۱۴ درصدی فعلی سود تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز با تلاش و مساعدت مراجع ذیربط، سه تا چهار درصد کاهش یابد.

کد مطلب: 31408| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۹ ۹:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب