کد مطلب: 31399| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۰ ۹:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
دست همکاری رییس سیا به سوی ایران برای مبارزه علیه داعش

دست همکاری رییس سیا به سوی ایران برای مبارزه علیه داعش

بین الملل - ایران نیوز24: شبکه خبری "پی بی اس" امریکا به تازگی مصاحبه ای را با "جان برنان" رییس سازمان سیا انجام داده است. او در این مصاحبه درباره کمک های ایران برای مبارزه علیه داعش گفته است مشابه همان اظهاراتی است که اخیرا جان کری وزیر امور خارجه امریکا نیز بیان کرده است.

جان برنان در این مصاحبه اظهار کرده که ایران باید کارهای بیش تری را برای مبارزه با داعش انجام دهد. برنان در پاسخ به این پرسش که جان کری اخیرا گفته بود ایران در مبارزه علیه داعش نقش مفیدی داشته است ایران چگونه می تواند نقش آفرین باشد گفت:"فکر می کنم ایرانی ها منافعی دارند و به همین دلیل می خواهند از رشد داعش در منطقه جلوگیری کنند. واقعیت آن است که داعش دارای ابعاد بسیار قوی ضد شیعه است و در در نتیجه در این راستا ایران می تواند کمک هایی را در مبارزه با داعش بعمل آورد. برنان اما در ادامه مدعی شد که ایران از برخی از گروه های تروریستی حمایت می کند.

او هم چنین اشاره کرده است که ایران باید همکاری بیش تری با کشورهای منطقه ای برای از بین بردن داعش داشته باشد.  او هم چنین ابراز امیدورای کرده با افزایش قدرت عناصر به زعم او "مدرن تر" در درون نظام سیاسی ایران احتمال پیوستن این کشور به ائتلاف بین المللی تحت رهبری امریکا علیه داعش بیش تر شود. برنان در بخش پایانی این مصاحبه مدعی شد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاثیری بر همکاری های اطلاعاتی طرفین نخواهد گذاشت و این روابط مستحکم باقی خواهند ماند

 

 

کد مطلب: 31399| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۰ ۹:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب