کد مطلب: 31327| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۵ ۱۳:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
مدیر بانک رفاه :نه استعفا کرده ام، نه از کشور خارج شده ام/ وزیر  نمی تواند مرا برکنار کند

حقوق‌های نجومی؛ آب از آب هم تکان نخورد!

مدیر بانک رفاه :نه استعفا کرده ام، نه از کشور خارج شده ام/ وزیر نمی تواند مرا برکنار کند

بانک و بیمه - ایران نیوز24: مدیر عامل بانک رفاه خبرهای منتشر شده درباره عزل از مقامش و یا خروجش از کشور را نادرست خواند و گفت که برکنار نشده و در دفتر کارش حضور دارد!

مدیرعامل بانک رفاه گفت: همه اسناد مربوطه را به صورت مکتوب به مقامات کشور ارسال کرده‌ام و هیچ شبهه‌ای در این زمینه وجود ندارد. علی صدقی درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها مبنی بر خروجش از کشور، افزود: در دفتر کارم در بانک نشسته ام؛ پنجشنبه‌ها، ادارات ستادی بانک تعطیل است و من نیز تلفن همراه خود را خاموش کرده بودم.

رییس هیات مدیره بانک رفاه درباره تصاویری که به عنوان فیش حقوقی یک ماهه وی در هفته های اخیر منتشر شده و به استناد آن گفته می شود از بیت المال این هزینه پرداخت شده است، توضیح داد: «بانک رفاه یک بانک خصوصی و مشمول قوانین مربوط به موسسه های خصوصی است؛ از این رو هر نوع تصمیم گیری درباره پرداخت حقوق و مزایای مدیرعامل و هیات مدیره آن از طریق مجمع عمومی صورت می گیرد.صدقی تاکید کرد: من همه مسایل را به صورت مکتوب به مقام های قانونی کشور ارسال کرده ام و هیچ شبهه ای در این زمینه وجود ندارد.وی با یادآوری اینکه حدود یک سال است مسئولیت این بانک را برعهده دارد، گفت: امور مالی بانک همان روند مدیران پیشین را در مورد مدیرعامل و هیات مدیره جدید بانک اعمال کرده است که همه اسناد آن در مجمع عمومی بانک که در اسفند ۹۴ تشکیل شد، مورد بررسی قرار گرفت.صدقی تاکید کرد: از آنجا که هنوز این اسناد تعیین تکلیف نشده بود، حق برداشت حقوق از حساب را نداشته ام؛ بنابراین هیچ حقوقی در مدتی که در بانک رفاه مسئولیت گرفته ام، دریافت نکرده ام. وی خاطرنشان ساخت: مجمع عمومی بانک هنوز صورت های مالی و حساب های مربوط به سال گذشته را نهایی نکرده است که بخواهد پرداختی صورت گیرد.

انتشار صورت حساب به جای فیش حقوقی

مدیرعامل بانک رفاه تاکید کرد: تصویری که به عنوان فیش حقوقی من منتشر شده، یک صورت حساب بوده است و برخی به عمد و با نیت سوءاستفاده، به نام فیش حقوق آن را منتشر کردند.صدقی تاکید کرد: قصد این افراد از انتشار یک صورت حساب به جای فیش حقوقی کاملا معلوم است زیرا قالب فیش های حقوقی بانک یک فرمت مشخص است نه اینکه گردش کار بستانکاری یک حساب را در یک بازه زمانی ۱۰ ، ۱۱ ماهه به نام فیش حقوق منتشر کنند.وی با انتقاد از کسانی که به عمد و با نیت دروغ پراکنی در جامعه این تصاویر را منتشر کردند، گفت: بهتر بود پیش از انتشار آن، خبرنگاران با حراست و یا مسئولان بانک تماس می گرفتند و صحت و سقم آن را جویا می شدند.رییس هیات مدیره بانک رفاه تاکید کرد: پرداخت حقوق ۲۰۰ میلیون تومانی اصلا در هیچ بانکی سابقه نداشته است.

حق شکایت محفوظ است

رییس هیات مدیره بانک رفاه درباره پیگیری قضایی موضوع نیز گفت: از کسانی که این گردش حساب را به نام فیش حقوق منتشر کردند در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کرده ایم و حق شکایت از کسانی که به دروغ اخبار آن را منتشر، اذهان عمومی را تشویش و مردم را به مسئولان نظام بدبین کردند، محفوظ می دانیم.صدقی تصریح کرد: طبق قانون، افشای اسناد شغلی افراد جرم است و از این رو باید مورد پیگیری قضایی قرار گیرد و با مسببان آن برخورد شود.وی با اشاره به دستور اخیر رهبر معظم انقلاب به دولت و نیز دستور رییس جمهوری بر پیگیری موضوع فیش های حقوقی، اظهار داشت: ما نیز خواهان بررسی موضوع هستیم تا تخلفات صورت گرفته مشخص شود و کسانی که تخلف کرده اند، به سزای عملشان برسانند.

فضاسازی دروغ درباره خروج از کشور

مدیرعامل بانک رفاه درباره خبرسازی ها درباره خروجش از کشور در هفته گذشته نیز اظهار داشت: «اینکه روز پنجشنبه که ادارات ستادی بانک تعطیل و ممکن است من به مسافرت رفته و تلفن همراهم را خاموش کرده باشم، به دروغ بگویند که فرار کرده است، چه مبنا و توجیهی دارد.صدقی تاکید کرد: «برای چه و به چه دلیل باید فرار کنم؟ مگر جرمی مرتکب شده ام؟ اینگونه اخبار دروغ منتشر کردن خلاف تقوا و انصاف است و در هیچ مکتبی وجود ندارد.وی افزود: «باید با کسانی که مردم را با اخبار دروغ تحریک کردند و مردم را به آه و ناله و افکار غلط انداختند و آنها را به مسئولان نظام بدبین کردند برخورد کرد.

گفتنی اینکه خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه به نقل از یک منبع موثق!‌ مدعی شده بود که صدقی به خاطر انتشار فیش حقوقی‌اش که بالغ بر 230 میلیون در ماه بوده از سمت خود عزل شده است! روز پنجشنبه هم برخی سایت ها با انتشار عکسی از او در فرودگاه امام خمینی مدعی شدند که او از کشور فرار کرده و به خاوری (مدیرعامل بانک ملی در دوره احمدی‌نژاد که در پرونده 3 هزار میلیاردی، متهم بود اما به کانادا گریخت) پیوسته است! در همین حال امروز روزنامه ایران در ادامه افشاگری‌های طرفین علیه یکدیگر، لیستی از دریافتی‌های دولتمردان دوره مهرورزی تحت عنوان «دریافت نشان ملی» را منتشر کرده که می‌بینید:

 

کد مطلب: 31327| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۵ ۱۳:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب