کد مطلب: 31175| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۲۷ ۱۸:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
خروج شرکت «ایران‌ایر»از لیست سیاه‌ اتحادیه اروپا

خروج شرکت «ایران‌ایر»از لیست سیاه‌ اتحادیه اروپا

راه و شهرسازي - ایران نیوز24: کمیسر حمل و نقل اتحادیه اروپا اعلام کرد نام شرکت هواپیمایی ایران‌ایر از فهرست سیاه ایمنی پروازی این اتحادیه حذف شده است و از این پس هواپیماهای این خط پروازی می‌توانند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا پرواز داشته باشند.

ویولتا بلوک روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به‌دنبال سفرم به ایران در ماه آوریل، ارزیابی فنی در ماه مه با موفقیت انجام شد، بر همین اساس خرسندم که اعلام کنم ما اکنون می‌توانیم اجازه پرواز بسیاری از هواپیماهای ایران‌ایر در آسمان اروپا را صادر کنیم.

پیش از این، تنها هواپیماهای نوع ایرباس ایران‌ایر مجاز به پرواز در آسمان اتحادیه اروپا بودند.گفتنی است خطوط هوایی ایران به‌علت تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا و عدم دسترسی به قطعات یدکی مهم به‌شدت آسیب دیدند اما توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 در سال گذشته و به‌دنبال آن لغو تحریم‌ها راه را برای ارتقای کیفیت و ایمنی هواپیماهای ایران هموار کرد.ایران چندی پیش توافقی برای خرید بیش از 100 هواپیمای ایرباس به امضا رساند. تهران همچنین مذاکراتی با شرکت هواپیما‌سازی بوئینگ آمریکا داشته است.شرکت بوئینگ نیز مذاکره با ایران را تأیید کرده اما گفته است امضای قرارداد منوط به دریافت تأییدیه‌هایی در آمریکا است.

 

کد مطلب: 31175| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۲۷ ۱۸:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب