کد مطلب: 31109| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۲۳ ۱۰:۹:۱۰| نسخه چاپی
حذف محدودیت حجم دانلود برای کاربران  / سرعت ۱۰۰ مگابیت برثانیه در انتظار کاربران آسیاتک

مدیر عامل شرکت آسیاتک خبر داد

حذف محدودیت حجم دانلود برای کاربران / سرعت ۱۰۰ مگابیت برثانیه در انتظار کاربران آسیاتک

فن آوری وارتباطات - ایران نیوز24: مدیر عامل شرکت آسیاتک از اجازه تهیه ساختار فیبر نوری و راه‌اندازی LTE به عنوان دو تحول بزرگ برای ارائه سرویس و خدمات نام برد و گفت: کیفیت تضمین شده‌ برای مشترکان است که در تکالیف ما آمده و قرار است این کار با مشاوره‌ی ایرانیان مقیم خارج انجام شود.

به گزارش ایران نیوز24، محمدعلی یوسفی زاده با بیان اینکه که نکته مهم کیفیت تضمین شده‌ برای مشترکان است که در تکالیف ما آمده، اضافه کرد:«برای این کار از ایرانیان متخصص حاضر در خارج نیز مشاوره گرفته شده و طرح‌ها و پروژه‌های اولیه‌ای برای این کار تعریف شده است. این طرح باعث خواهد شد که ارتباطات مشترکان در سراسر کشور از کیفیت یکسان برخوردار باشد. به عنوان مثال دیگر اینطور نخواهد بود که مشترکان البرز و قم ارتباطات ۲۰ میلی‌ثانیه‌ای داشته ولی مشترکان خوزستان و سیستان و بلوچستان ارتباطات ۱۰۰ میلی ثانیه‌ای داشته باشند.»وی ادامه داد: «با اجرای این پروژه‌ها ازاین پس ارتباطات بین‌المللی ۱۲۰ میلی‌ثانیه‌ای را با همان کیفیت و سرعت به کاربر ارسال می‌شود و دیگر نیاز نیست به تهران بیاوریم و خودمان ۱۰۰ میلی‌ثانیه به آن اضافه می‌کند. نسل جدیدی از تعاملات و فعالیت‌هایی که از سال ۹۲ شروع شده، در حال شکل گیری است و امیدواریم که این روند تغییرات ادامه دار بوده و برای مشترکان و ذی‌نفعان منفعت داشته باشد.»

مدیرعامل آسیاتک با اشاره به تحولات خدمات صورت گرفته در این شرکت ، تصریح کرد: :«دو موضوع می‌تواند تحول در ارائه خدمات را برای ما فراهم آورد. یکی از این تغییرات اجازه عملیاتی سازه و ساختن شبکه‌ی FTTx از انواع مختلف FTTB یا FTTC است. اجازه‌ی شبکه‌‌سازی شبکه فیبر نوری یا FTTx را از معاون رگولاتوری گرفتیم و سرویس‌دهی به کاربران در شبکه فیبر نوری را به بعد از اتمام انحصار شرکت ایرانیان‌نت موکول می‌کنیم.»یوسفی زاده اضافه کرد: «موضوع دیگر بحث ارائه خدمات LTE است.  این مسأله نیز مزایده‌اش برای تعیین شرکت ارائه دهنده زیرساخت به دیگر شرکت‌های ارتباطات ثابت (FCP) برگزارشد. در این مزایده کنسرسیوم‌هایی از شرکت‌های FCP شکل گرفت و برای دو فرکانس ۲۳۰۰ و ۲۶۰۰ گیگاهرتز، پاکت‌های مزایده ارائه شد. پس از تعیین برنده مزایده، ۶ ماه تا یک‌ سال طول می‌کشد تا تجهیزات نصب شده و خدمات‌دهی برای شرکت‌های FCP آماده شود. پس از آن نیز زمان می‌برد تا شرکت‌های FCP به مردم خدمات ارائه کنند.»مدیرعامل آسیاتک در مورد خدمات وایرلس این شرکت نیز گفت: «ما پیش از این در مورد دو سرویس وایرلس صحبت کردیم که وایرلس ثابت و وا‌ی‌فای عمومی بود. از ابتدای امسال سرویس‌دهی تجاری وای‌فای عمومی را آغاز کردیم. این سرویس به خاطر فراهم بودن زیرساخت‌ها در دو شهر تهران و شیراز بهره‌برداری کردیم. نوروز امسال افرادی که به شیراز و مکان‌هایی چون سعیدیه، حافظیه و ارگ کریم‌خانی را بازدید کردند از سرویس وای‌فای عمومی آسیاتک در این شهر برخوردار شدند.»

وی افزود: «در تهران نیز از جشنواره فجر مجتمع تجاری کوروش را تحت پوشش قرار دادیم و فرودگاه مهرآباد نیز که سه‌سال به صورت آزمایشی در اختیار ما بود به صورت رسمی وای‌فای عمومی را بهره‌برداری کردیم. البته قرارداد شهرک فرودگاهی امام خمینی و پایانه‌های مسافربری نیز بسته شده است. در سراسر کشور نیز قراردادهایی داریم و در حال آماده سازی زیرساخت‌ها و تجهیزات هستیم.»به گفته یوسفی زاده، نحوه کار به این صورت است که وای‌فایی با نام Asiatech Smart Wifi  وجود دارد که کاربر پس از اتصال با ثبت‌نام و دریافت پیامک به نام کاربری و رمز عبور دست می‌یابد. این نام کاربری و رمز عبور یک میزان حجم ابتدایی دارد و پس از آن باید با سامانه ecare آسیاتک یا پنل موجود در این وا‌ی‌فای اعتبار  و حجم خریداری کند. با متصل شدن به این وای‌فای، آسیاتک شماره مشتری به مشترک خود می‌دهیم که با آن در هر سرویس دیگر این شرکت می‌تواند خدمت دریافت کند. سرعت این سرویس‌ها هم اکنون ۴ مگابیت بر ثانیه است. البته این سیستم در حال حاضر حتما خطاهایی دارد که در آینده این برطرف می‌شود.

مدیرعامل آسیاتک گفت: در حال مذاکره با همراه اول هستیم که زیرساخت این خدمات را به صورت مشترک با هم فراهم آوریم تا فضای فرکانسی تمیز بماند و شامل تداخلات فرکانسی در امکان عمومی نباشیم. بحث وایرلس ثابت ما در شیراز و تهران در حالی نهایی شدن است و شاید در یکی دوهفته آینده که طرح ixp شیراز افتتاح شود، ما نیز همزمان با آن این طرح را افتتاح کنیم.یوسفی زاده در مورد ارائه خدمات تلفن ثابت به مشترکان توسط آسیاتک توضیح داد: ما مشکلی در زمینه ارائه تلفن ثابت به مشترکان داریم. هم اکنون تمام کارهای فنی و ساختاری عرضه تلفن ثابت انجام شده و کد ۰۹۴ نیز در اختیار ما قرار گرفته اما تعرفه‌ای در این زمینه وجود ندارد. امیدواریم در مصوبه‌ی جدید تغییر قیمت‌ها این تعرفه‌ها تصویب شود و تعرفه‌ای در نظر بگیرند که مشترکان تلفن‌های استانی رغبت به تماس با مشترکان کد ۰۹۴ را داشته باشند.وی در پایان گفت: «ما برای ارائه تلفن ثابت در ۳۱ استان زیرساخت‌ها، مجوزها و آمادگی‌های لازم را داریم و با ارائه تعرفه می‌توانیم این خدمات را بر روی خط مسی و اینترنت این خدمات را به کاربران و حتی شهرک‌ها و مجتمع‌ها ارائه دهیم.»

کلید واژه ها: شرکت آسیاتک
کد مطلب: 31109| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۲۳ ۱۰:۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب