کد مطلب: 30542| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۲/۲۰ ۱۴:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
تشکیل کمیته پیگیری مطالبات جوانان /درآمد ماهیانه 160 میلیون تومانی قهوه خانه ای در پایتخت

مدیرعامل خانه شهریاران جوان خبر داد

تشکیل کمیته پیگیری مطالبات جوانان /درآمد ماهیانه 160 میلیون تومانی قهوه خانه ای در پایتخت

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز24: مدیرعامل خانه شهریاران جوان با تاکید بر تبیین نقش جوانان در پیشرفت و توسعه کشور، گفت: بی‌تردید جوانان می‌توانند نقش موثری در شکوفایی اقتصادی و فرهنگی کشور داشته باشند.

به گزارش ایران نیوز24، ابویی، با تاکید بر اینکه باید نقش جوانان را در محور توسعه و پیشرفت کشور پررنگ دید، گفت: امروز با جامعه‌ای روبرو هستیم که 31 درصد جمعیت آن جوان هستند. در تهران 25 درصد جمعیت جوان هستند و این به این معناست که باید از این ظرفیت پرانرژی و توانمند بیش از پیش استفاده کرد.وی افزود: امروز بیش از 5 میلیون نفر جوان در شهر تهران حاضر هستند که هر یک بمبی از انرژی و توان هستند که می‌توانند در تمام عرصه‌ها حضور داشته باشند و زمینه توسعه را فراهم کنند. قطعا جوانان امروز با رشد علمی نسبت به قبل با بهره‌گیری از تکنولوژی به جوانی تحصیلکرده و مطلع و توانمند تبدیل شده‌اند که متاسفانه به دلیل عدم برنامه‌ریزی از توان آنها بهره کافی گرفته نشده است. نمونه بارز این عدم برنامه‌ریزی، برنامه ششم توسعه است که هیچ جایگاهی را برای جوانان در نظر نگرفته است.

مدیرعامل خانه شهریاران جوان ادامه داد: متاسفانه امروز مسائل جوانان در بسیاری از حوزه‌ها به بحران تبدیل شده است. سن اعتیاد به شدت کاهش پیدا کرده و اعتیاد دیگر ویژه جوانان نیست بلکه ویژه نوجوانان شده است.ابویی با طرح این سوال که چه میزان از ظرفیت کارآفرینی جوانان در سطح کشور استفاده شده است، افزود: اعتقاد دارم امروز جوانان تهرانی شب‌ها بیدار و روزها خواب هستند و این امر نتیجه استفاده نامناسب از ابزارهای نوین ارتباطی همانند تلگرام و ... است.وی تاکید کرد: استفاده نامناسب از این ابزارها باعث شده جوان امروز از جوش و خروش بایستد و به آدمی ساکن و راکد تبدیل شود. امروز با وجود زیرساخت‌های مناسب فراهم شده برای گذران اوقات فراغت متاسفانه جوانان بیشترین زمان را در قهوه‌خانه‌ها برای سپری کردن اوقات فراغت صرف می‌کنند. امروز اعتیاد تنها ویژه جوانان پسر نیست بلکه در میان دختران نیز دیده می‌شود. جامعه جوان امروز درگیر مسائل بسیاری است از جمله کاهش سن مسائل غیراخلاقی که منشاء همه این معضلات فقر و نبود اشتغال مناسب است.

مدیرعامل خانه شهریاران جوان ادامه داد: معتقدم طلاق طبق آمارها که از هر ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شود امروز به جز مسائل اقتصادی منشاهای دیگری نیز دارد از جمله تغییر باورها و فرهنگ‌های نامناسب.ابویی با اشاره به پیگیری مطالبات جوانان به عنوان اصلی‌ترین وظیفه خانه شهریاران، افزود: متاسفانه دستگاه هماهنگ‌کننده مشخصی در امور جوانان وجود ندارد و موضوع جوانان به پرونده‌ای بایگانی شده در نهادهای ذیربط تبدیل شده است. بسیاری از وعده‌ها که قبلا داده شده به محاق رفته است. سمن‌هایی که قرار بود محور توسعه کشور باشند امروز وضعیت مشخصی ندارند. ساختارهای اجتماعی که مهم‌ترین اصل آنها جوانان هستند امروز به قهقراه رفتند.

وی از تشکیل کمیته پیگیری مطالبات جوانان توسط خانه شهریاران جوان خبر داد و افزود: پیگیری مطالبات جوانان از نهاد شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران آغاز و تا تمامی نهادهای قدرت ادامه پیدا خواهد کرد. طبیعی است که امروز صدای جوان شنیده نشود جامعه مدیریتی پیر چگونه می‌خواهد موضوع جوانان را حل کند.مدیرعامل خانه شهریاران جوان ابراز امیدواری کرد: هفته جوان فرصتی باشد که در دفتر همه مسئولین به روی جوانان باز شود تا آنها بتوانند مطالبات خود را پیگیری کنند. امروز اقتصاد مقاومتی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است می‌تواند با همت و توانمندی جوانان محقق شود.ابویی از آغاز به کار نخستین ستاد گردشگری جوانان خبر داد و افزود: این ستاد از امروز فعالیت خود را آغاز کرده و جوانان می‌توانند از طریق سامانه 137 از تسهیلات این ستاد استفاده کنند. همچنین نخستین کمپین جمع‌آوری کتاب برای دانش‌آموزان و مدارس بی‌بضاعت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تشکیل شده تا از این طریق مدارس و دانش‌آموزان بی‌بضاعت تجهیز شوند.این گزارش حاکیست، مراسم افتتاحیه هفته جوان 23 اردیبهشت ماه در پارک آب و آتش با حضور جمعی مسئولین برگزار می‌شود.

کد مطلب: 30542| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۲/۲۰ ۱۴:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب