کد مطلب: 29713| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱/۴ ۱۰:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
بازداشت مظنون اصلی حملات بروکسل

بازداشت مظنون اصلی حملات بروکسل

بین الملل - ایران نیوز24: رسانه‌های بلژیک به نقل از منابعی در دادستانی می‌گویند که نجم عشراوی، مظنون اصلی حمله مرگبار روز گذشته به فرودگاه بروکسل بازداشت شده است.

بنابراین گزارش ها، عشراوی که گفته می شود یکی از کسانی است که در تصاویر دوربین های مدار بسته فرودگاه دیده شده، در منطقه اندرلخت بازداشت شد.  دو مظنون دیگر در رسانه های بلژیک دو برادر به نام های خالد و ابراهیم بکراوی معرفی شده اند. هنوز مقامات رسمی بازداشت آقای عشراوی را تأیید نکرده اند.
 
دیروز سه شنبه ۲۲ مارس، وقوع دو انفجار در فرودگاه بروکسل و یک انفجار در متروی این شهر به کشته شدن ۳۴ نفر و مجروح شدن ۲۵۰ نفر منجر شد. گروه داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفت.  دادستانی بلژیک روز قبل از حملات بروکسل، نجم عشراوی را به عنوان همدست صلاح عبدالسلام، از عاملان حملات سال گذشته پاریس معرفی کرده بود.
 
دادستانی بلژیک گفته بود که عبدالسلام در سپتامبر گذشته با استفاده از خودرویی که اجاره کرده بود، دو بار به بوداپست، پایتخت مجارستان سفر کرد و دو مرد دیگر با مدارک شناسایی جعلی به نام‌های سفیان کیال و سمیر بوزید در خودرو با عبدالسلام همراه بودند. اما آزمایش‌های دی‌ان‌ای نشان داد که هویت واقعی سفیان کیال، در واقع نجم عشراوی بوده است.  دادستان گفته بود که عشراوی متولد ۱۸ مه ۱۹۹۱ است و در ماه فوریه ۲۰۱۳ به سوریه سفر کرده بود.

کد مطلب: 29713| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱/۴ ۱۰:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب